Prírodná kozmetika od ErikyHandmade, výroba prírodnej kozmetiky

Kakaové maslo a jeho účinky

Publikované 18.03.2014 v 13:27 v kategórii Účinné látky, prečítané: 197x

     Získava sa z bôbov kakaovníka vylisovaním kakaovej hmoty. Kakaové maslo je krémovej farby a má jemnú aromatickú vôňu.
Je považované zanajlepší zvlhčovač pokožky“.Výskum naznačuje, že masírovanie pokožky kakaovým maslom môže pomôcť zmierniť napätie, posilniť imunitný systém a dokonca aj predchádzať rakovine. Je tiež ľudovým liekom na popáleniny, kašeľ, suché pery, horúčku, maláriu, reumu, pri uštipnutí a hojení rán. Práve pre svoju čokoládovú vôňu je kakaové maslo veľmi obľúbené aj pri aromaterapii a relaxačných masážach.

Obsahuje množstvo antioxidantov a je mimoriadne bohaté na vitamín E. Vitamín E pomáha upokojiť, hydratovať pokožku a zároveň poskytuje kožný kolagén, ktorý zabraňuje tvorbe vrások a ďalším známkam starnutia. Práve preto je vhodné najmä pre suchú a citlivú pleť.Kakaové maslo je plné antioxidantov, je tiež prírodným zdrojom minerálnych látok, ako je mangán, zinok, meď, theobromin, železo, chróm, horčík a omega-6. Väčšinu kakaového masla (57 – 64 %), predstavujú nasýtené mastné kyseliny, ktoré predstavujú kvalitný zdroj rýchlej energie. Kakaové maslo neobsahuje uhľovodíky alebo bielkoviny, z minerálov má značný obsah draslíka.

Aplikujte v malom množstve a pozorujte ako sa úžasne vpíja a zanecháva pokožku zamatovú. Pri izbovej teplote je tuhého stavu a rozpúšťa sa pri dotyku s telom pretože jeho bod topenia je rovnaký ako teplota tela.

ochraňuje, regeneruje a hydratuje pokožkuobsahuje množstvo antioxidantov a je mimoriadne bohaté na vitamín Epomáha minimalizovať vrásky okolo očí, úst a v oblasti hrdlapočas tehotenstva k prevencii a liečbe striípomáha predchádzať zjazveniu od aknépri aromaterapeutických masážach podporuje relaxáciu a pocit pohodyspomaľuje stratu vlhkosti pokožkyľahko sa vstrebáva do pokožky,nezanecháva ju mastnú a dodáva jej leskskvelé na výrobu mydiel, telových masiel, balzamov a inej prírodnej kozmetikyako hydratačný prostriedok do kúpeľapri používaní na pery - budú prirodzene jemné  Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?